دانشگاه فنی و حرفه ای

درس کارآفرینی

بعد از تحریم های جامعه جهانی در سال 1390 توجه بسیاری از مسئولین وقت به اصل 44 قانون اساسی و عدم وابستگی بودجه کشور به نفت معطوف شد. در همان شرایط که توان دولت برای جذب نیرو کم شده و نرخ بیکاری افزایش یافته بود، لزوم فرهنگ سازی و آموزش برای اشتغال زایی و کارآفرینی احساس شد. بنابراین درس کارآفرینی در بسیار از دانشگاه ها ارائه و یا حتی اجباری شد. در این درس به کلیاتی درباره راه اندازی کسب و کار جدید، ضرورت آن برای جامعه امروز ایران و  پیش نیازها و الزامات پیاده سازی طرح های تجاری پرداخته می شود. انتظار می رود که دانشجویان بعد از گذراندن این درس بتوانند در ایجاد فرصت های شغلی برای خود و دیگران موفق باشند. در بخش روبرو می توانید طرح درس و سایر منابع مورد نیاز را دانلود کنید.

درس اصول سرپرستی

این درس در واقع مکملی برای مباحث درس کارآفرینی است و به بیشتر به مهارت های لازم جهت مدیریت یک کسب و کار، مستقل از خدماتی یا تولیدی بودن آن، می پردازد. به عبارتی دیگر، هدف از طرح مطالب این درس، اداره ی موفق و صحیح، کارگاه تجاری ایجاد شده می باشد. مهارت هایی که شاید در کار نقش حیاتی داشته باشند ولی در هیچ یک از دروس دانشگاهی به صورت صریح آموزش داده نشوند. همچنین در این درس به تقویت توانایی های سازمانی مانند نوشتن گزارش عملکرد و ارائه آن در حضور دیگران به شکل شفاهی نیز پرداخته می شود. فایل های مربوط به این درس را از کادر مقابل دانلود کنید.

دانشجویان محترم، جهت هرگونه تماس با بنده، از جمله مطرح کردن سوال، انتقاد، پیشنهاد، ارسال فایل ها پروژه ها، تمرین ها و گزارش ها، و یا اعتراض به نمرات، صرفا از راه های مقابل استفاده نموده و در عنوان ایمیل یا متن پیام، نام و ساعت کلاس خود را ذکر کنید. با تشکر

به بالای صفحه بردن